Pelikan Łowicz nie zdobył Torunia

Pelikan Łowicz przegrał z czwartoligową Elaną Toruń 0:1 (0:0) w wyjazdowym meczu sparingowym przygotowującym do rozgrywek rundy wiosennej III ligi łódzko-mazowieckiej. O porażce podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka zadecydowała słaba skuteczność pod bramką rywali.

Pierwsza odsłona była wyrównana. Większość akcji toczyła się w środku pola, a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Dwie dobre okazje zmarnowali piłkarze mistrza jesieni IV ligi kujawsko-pomorskiej. Najlepszą szansę dla łowiczan miał Michał Żółtowski, ale uderzył piłkę minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie przewagę mieli piłkarze Pelikana. Dobrze pomiędzy słupkami spisywał się golkiper Elany, który zatrzymał najpierw strzał Grzegorza Wawrzyńskiego, a następnie testowanego Roberta Kowalczyka ze Zjednoczonych Stryków. Łowiczanie bramkę stracili w 85. minucie. W końcówce okazję na wyrównanie miał jeszcze Żółtowski, ale ponownie uderzył obok bramki.

Elana Toruń – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)

Pelikan: P. Perzyna (46’ Dawid) – M. Perzyna (46’ Bojaruniec), Nowak (46’ Wawrzyński), Broniarek, Ceglarz (46’ Gawlik) – Kosiorek (46’ Fabjański), K. Kowalczyk (46’ Mycka), Bończak (46’ Dąbrowski), Adamczyk (46’ R. Kowalczyk) – Narożnik (46’ Kiwała), Żółtowski.