Widzew przegrał z mistrzem Libii

Porażką 1:2 (0:1) z mistrzem Libii Al Ahli Trypolis zakończył się trzeci sparing Widzewa Łódź podczas zgrupowania w Turcji. Jedyną bramkę dla łodzian w końcówce meczu strzelił z rzutu karnego Krystian Nowak. Ostatni sparing podczas zagranicznego pobytu łodzianie zagrają w piątek (30 stycznia) z rumuńskim Gaz Metan Median.

Od pierwszych minut w widzewskim zespole na boisku pojawili się Matko Perdijć i Tsubasa Nishi. Podopieczni Wojciecha Stawowego rozpoczęli to spotkanie od indywidualnych błędów. Na szczęście rywale w pierwszej fazie pojedynku nie wykorzystali nadarzających się okazji. Dobrych sytuacji nie potrafili wykończyć również piłkarze Widzewa. Po niecałym kwadransie gry swoją szansę zmarnował Mariusz Rybicki. Z każdą chwilą coraz śmielej zaczęli poczynać sobie gracze Al Ahli. Mistrzowie Libii zdołali w 30. minucie strzelić bramkę. Łodzianom nie udało się odrobić straty w pierwszej odsłonie i po wyrównanej rywalizacji pierwszoligowcy schodzili na przerwę z jednobramkową stratą.

Druga część pojedynku zaczęła się lepiej dla rywali. W 57. minucie libijczycy zdobyli drugiego gola. Al Ahli Trypolis zwolnił tempo gry i starał się kontrolować przebieg gry. Przy piłce częściej utrzymywali się widzewiacy jednak nie mieli pomysłu na skuteczne wykończenie akcji. Dopiero w 80. minucie kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił Krystian Nowak. Widzewiacy nie zdążyli jednak przed końcowym gwizdkiem doprowadzić do wyrównania i ponieśli swoją drugą porażkę na tureckiej ziemi.

Widzew Łódź – Al Ahli Trypolis 1:2 (0:1)