LKS Rosanów nie dał rady spadkowiczowi

LKS Rosanów przegrał ze Startem Brzeziny (łódzka klasa okręgowa) 1:4 (1:1) w swoim drugim meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Tym samym spadkowicz z Brzezin pokonał klub swojego byłego szkoleniowca Łukasza Bartczaka, który od nowego sezonu prowadzi beniaminka IV ligi łódzkiej z Rosanowa.

Częściej przy piłce od samego początku utrzymywali się zawodnicy z Rosanowa. Mimo wszystko groźniej atakowali brzezinianie. W 7. minucie Patryk Przybylski po minięciu bramkarza uderzył piłkę minimalnie obok lewego słupka. Niecały kwadrans później z futbolówką minął się golkiper LKS Bartosz Bartosiński, a do bramki nie potrafił skierować jej Mariusz Matusiak. Niewykorzystane okazje zemściły się w 21. minucie. Po dograniu piłki w pole karne przez Wojciecha Mordzakowskiego głową Michała Jaworowskiego pokonał testowany Tomasz Kurstak (Zawisza Rzgów). Start odpowiedział w 39. minucie. Po przejęciu w środku pola Krzysztof Orłowski wypuścił na wolne pole Bartłomieja Polcyna, a ten technicznym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron ponownie większe zagrożenie pod bramką rywali stwarzali podopieczni Damiana Gamusa. W 63. minucie piłkę ręką z linii bramkowej wybijał jeden z obrońców Rosanowa i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę silnym uderzeniem zamienił bramkarz Mariusz Jatczak. Chwilą później przed szansą na wyrównanie stanął Mordzakowski, ale trafił w słupek. Po uspokojeniu gry Start nastawił się głównie na kontry. W 68. minucie Patryk Przybylski wypatrzył wychodzącego sam na sam Daniela Klimczaka, a ten po minięciu golkipera posłał piłkę do siatki. Cztery minuty później kolejnego gola dla czarno-czerwonych strzelił Polcyn. Jak się później okazało był to ostatni strzelecki akcent w tym pojedynku.

LKS Rosanów – Start Brzeziny 1:4 (1:1)
Bramki: Tomasz Kurstak 21 – Bartłomiej Polcyn 39, 72, Mariusz Jatczak 64-karny, Daniel Klimczak 68

Rosanów: Bartosiński – Suchiński, Hućko, Gajewski, Mordzakowski – Łazgoda, Makowski, Bujalski, Zagórski – M. Głowiński, Kurstak, zmiany: Gajda – A. Głowiński, Markiewicz.

Start: Jaworowski – Jedynak, Janowski, Grzywacz, Matusiak – Szubert, Orłowski, Lech, Surowiec, Przybylski – Polcyn, zmiany: Jatczak – Miazek, Lindner, Poździej, Klimczak, Walczak.