Pewna wygrana Widzewa z Siarką

W swoim pierwszym meczu kontrolnym po powrocie z tureckiego zgrupowania piłkarze Widzewa Łódź wygrali pewnie 3:0 (2:0) z Siarką Tarnobrzeg. Trener łodzian Wojciech Stawowy wprowadził zdecydowane zmiany w składzie, które przyniosły długo wyczekiwany efekt w postaci sparingowej  wygranej.

Widzewiacy zagrali w pierwszej fazie meczu niezwykle skutecznie. Ich pierwsza groźna sytuacja zakończyła się strzeleniem bramki w 12. minucie przez Mariusza Rybickiego. W drugiej sytuacji dziewięć minut później pierwsze skrzypce odegrał Damian Warchoł, który podwyższył na 2:0. Rywale nie sprawili większych problemów defensorom Widzewa. Akcje Siarki były chaotyczne i niedokładne.

Druga połowę od mocnego uderzenie rozpoczęli łodzianie, a dokładniej testowany Liridon Osmanaj, który minutę po wznowieniu gry pokonał golkipera drużyny z Tarnobrzega. Po tym trafieniu Widzew nastawił się na grę z kontry. Swoje akcje konstruował głównie skrzydłami. W końcówce łodzianie byli bliscy podwyższenia rezultatu, ale zabrakło im szczęścia. Ostatecznie podopiecznym Wojciecha Stawowego udało się pewnie wygrać 3:0.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (2:0)
Mariusz Rybicki 12, Damian Warchoł 21, Liridon Osmanaj 46

Widzew: Maciej Krakowiak – Kosuke Kimura, Arkadiusz Kasperkiewicz, Krystian Nowak, Tomasz Lisowski, Szymon Zgarda, Dawid Kwiek, Rok Straus, Damian Warchoł, Edgar Bernhardt, Mariusz Rybicki, na zmiany wchodzili: Matko Perdijć, Maksym Kowal, Maksymilian Rozwandowicz, Bartosz Brodziński, Yosuke Saito, Tsubasa Nishi, Mateusz Janiec, Liridon Osmanaj.

Źródło: widzewlodz.pl