Kolejne zwycięstwo Pelikana Łowicz

Kolejne zwycięstwo z rzędu w meczu sparingowym odnieśli piłkarze Pelikana Łowicz. Biało-zieloni wygrali tym razem na własnym boisku z Błękitnymi Raciąż (piąta drużyna grupy północnej IV ligi mazowieckiej) 2:1 (2:0). Jednobramkowe zwycięstwo było najmniejszym wymiarem kary dla rywali, którzy nie zagrozili łowiczanom.

Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka od samego początku narzucili swój styl gry. Efektem tego była szybko strzelona bramka już w 8. minucie przez Grzegorza Wawrzyńskiego. W pierwszej połowie dobrych okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Robert Kowalczyk. Błękitni praktycznie nie zagrozili bramce Rafała Dawida. Większość akcji toczyła się w środku pola lub na połowie rywali.

Druga połowa niczym nie różniła się od pierwszej odsłony. Przewaga w dalszym ciągu należała do gospodarzy. W 56. minucie drugą bramkę dla Pelikana zdobył Michał Żółtowski. Łowiczanie od tego momentu nie grzeszyli skutecznością. Dobrych sytuacji nie potrafili wykorzystać: Żółtowski i Damian Kosiorek. Piłkarzy z Raciąża stać było jedynie na kontaktowego gola w samej końcówce. Przyjezdni wykorzystali indywidualny błąd obrońcy. Nie zmieniło to jednak zwycięzcy sobotniego pojedynku.

Pelikan Łowicz – Błękitni Raciąż 2:1 (1:0)