Remis PGE GKS z Wisłą Płock

W swoim ostatnim zimowym meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na GIEKSA Arenie z Wisłą Płock 1:1 (1:1). Trener Kami Kiereś przetestował dwa ustawienia oraz dwudziestu dwóch zawodników, w tym nowego bramkarza, Dariusza Trelę.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy już w 9. minucie wykorzystali błędy defensywy, dzięki czemu Piotr Darmochwał mógł z bliskiej odległości pokonać Emilijusa Zubasa. Od tego momentu „Brunatni” rozpoczęli natarcie na bramkę „Nafciarzy”, czego efektem był m.in. słupek po strzale Pavla Komolova oraz bramka Arkadiusza Piecha po bardzo dobrym podaniu Michała Maka z lewego skrzydła. W 70. minucie sparingu na boisku zameldowało się ośmiu nowych zawodników. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Kamil Wacławczyk, który po centrze Bartosza Ślusarskiego uderzył głową piłkę obok słupka Wisły.

PGE GKS Bełchatów – Wisła Płock 1:1 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Piech 20 – Piotr Darmochwał 9

PGE GKS Bełchatów: Emilijus Zubas (46′ Dariusz Trela) – Adrian Basta (70′ Piotr Witasik), Paweł Baranowski (70′ Seweryn Michalski), Marcin Flis (70′ Szymon Sawala), Adam Mójta (70′ Błażej Telichowski) – Michał Mak (70′ Łukasz Wroński), Grzegorz Baran (70′ Patryk Rachwał), Pavel Komolov (70′ Kamil Poźniak), Maciej Małkowski (70′ Andreja Prokić) – Arkadiusz Piech (46′ Bartosz Ślusarski), Sebastian Olszar (46′ Kamil Wacławczyk).

Źródło: gksbelchatow.com