Gatta Active wygrała w Głogowie

Bardzo ważne zwycięstwo w piątkowy wieczór odnieśli futsalowcy Gatty Zduńska Wola. Podopieczni Wojciecha Sopura wygrali na wyjeździe z Euromasterem Głogów 3:2 (2:1) w spotkaniu 15. kolejki Futsal Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej zduńskowolanie zmniejszyli stratę punktową do prowadzącej Wisły Kraków.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6. minucie po trafieniu Dariusza Pieczyńskiego objęli prowadzenie. Dokładnie 50 sekund później wyrównującego gola zdobył Michał Marciniak. Gatta poszła za ciosem i w 12. minucie to ona prowadziła. Na listę strzelców wpisał się Michał Szymczak.

Druga odsłona znakomicie zaczęła się dla przyjezdnych. Trzecią bramkę dla Gatty strzelił w 22. minucie Marcin Stanisławski. Euromaster nie miał zamiaru odpuszczać. Głogowianie starali się odwrócić losy spotkania. W 30. minucie Dariusza Słowińskiego pokonał Kamil Kaczmar. Po nerwowej końcówce zduńskowolanom udało się dowieźć cenne trzy punkty do końcowego gwizdka.

Euromaster Głogów – Gatta Zduńska Wola 2:3 (1:2)
Bramki: Dariusz Pieczyński 6, Kamil Kaczmar 30 – Michał Marciniak 7, Michał Szymczak 12, Marcin Stanisławski 22

Gatta: Dariusz Słowiński – Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Daniel Krawczyk, Marcin Olejniczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Jan Rojek, Michał Szymczak, Adam Miłosiński, Arkadiusz Szypczyński.

Źródło: futsalekstraklasa.pl