Sparingowa wygrana Widzewa z Olimpią

Widzew Łódź wygrał z Olimpią Grudziądz 2:0 (1:0) w meczu kontrolnym, który został rozegrany w Gutowie Małym. Podopieczni Wojciecha Stawowego zagrali bardzo dobre zawody. Łodzianie posiadali ogromną przewagę, a wygrana dwoma golami była dla rywali najmniejszym wymiarem kary.

Widzew od samego początku narzucił swój styl gry, częściej utrzymując się przy piłce i przeprowadzając co chwila groźne akcje. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 26. minuty. Po wymianie piłki w środku pola futbolówkę otrzymał David Kwiek i posłał ją do siatki. Grudziądzanie mogli przed końcem odsłony wyrównać, ale znakomicie pomiędzy słupkami spisał się Maciej Krakowiak.

Po zmianie stron szybko drugą bramkę dla Widzewa mógł strzelić Liridon Osmanaj, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. Widzew zdecydowanie dominował, nie potrafił jednak podwyższyć prowadzenia. Olimpia tymczasem nie potrafiła ani razu zagrozić bramce Widzewa. W 75. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Veljko Batrović i Widzew prowadził 2:0. W końcówce łodzianie byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bartosz Kasprzak.

Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
David Kwiek 26, Veljko Batrović 75

Widzew: I połowa: Krakowiak – Brodziński, Mroziński, Kasperkiewicz, Kimura – Zgarda, Straus, Nishi, Rybicki – Kwiek, Bernhardt, II połowa: Perdijić – Brodziński, Mroziński, Injac, Kimura – Rozwandowicz, Kasprzak, Warchoł (55′ Kowal), Batrović – Janiec, Osmanaj.

Źródło: widzewlodz.pl