Lechia Tomaszów zdobyła Częstochowę

W rozegranym w Częstochowie meczu kontrolnym trzecioligowa Lechia Tomaszów rozgromiła Skrę Częstochowa (III liga opolsko-śląska) 4:1 (2:1). Tomaszowianie odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, a w drugiej połowie mogli pokusić się o więcej bramek.

Podopieczni Dariusza Rogulskiego od samego początku starali się narzucić własny styl próbując gry atakiem pozycyjnym. Worek z bramkami rozwiązał w 19. minucie Wiktor Żytek. Siedem minut później po kontrowersyjnej sytuacji rywalom udało się wyrównać. Przyjezdni tym się nie zrazili. W 30. minucie po błędzie golkipera piłkę do siatki posłał Jakub Rozwandowicz. Mimo jeszcze kilku dobrych okazji wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa również należała do gości. Lechia częściej utrzymywała się przy piłce i co chwila zagrażała bramce Skry. W 54. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Marcin Mirecki, a w 71. minucie końcowy rezultat ustalił Rozwandowicz.

Skra Częstochowa – Lechia Tomaszów 1:4 (1:2)