Rezerwy Sokoła lepsze od Startu

Piąty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym rozegrali w sobotnie popołudnie zawodnicy rezerw Sokoła. Aleksandrowianie pokonali wicelidera łódzkiej A-klasy (gr. I), Start Łódź 5:3 (4:2). Spotkanie było bardzo otwarte, obfitujące w wymianę ciosów.

Obie drużyny konstruowały wiele akcji podbramkowych, co zaowocowało sześcioma golami, które padły już w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Rafał Kuchciak, który aby pokonać golkipera przyjezdnych potrzebował niespełna 180 sekund. Łodzianie doprowadzili do wyrównania kilka minut później, wykorzystując nieporozumienie pomiędzy linią defensywy, a bramkarzem Sokoła. Wtedy jednak ponownie dał o sobie znać Kuchciak. Pomocnik zielono-białych otrzymał z głębi pola prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam ponownie umieścił futbolówkę w siatce rywala. Ten sam zawodnik asystował przy bramce Łukasza Wojtczyka. Przed przerwą oba zespoły zaliczyły jeszcze po trafieniu.

Po zmianie stron drużyny spuściły nieco z tonu, jeżeli chodzi o skuteczność. Bardzo dobrze spisywali się bramkarze lub graczom brakowało precyzji. Dogodnych okazji nie wykorzystali: Marcin Pętela oraz Rafał Kuchciak, który przegrał pojedynek z golkiperem Startu. To, co może martwić szkoleniowca Sokoła, Łukasza Wijatę, to fakt że jego drużyna po raz kolejny straciła kilka bramek.

Sokół II Aleksandrów – Start Łódź 5:3 (4:2)
Bramki dla Sokoła: Rafał Kuchciak 3, Łukasz Wojtczyk, Radosław Wawrzeniak

Sokół II Aleksandrów: Hejduk – Urbanowicz, Wawrzeniak, Kozłowski, Bogdanski – Czechulski, Waszczyk, Koziróg, Kuchciak – Bohdziul, Wojtczyk. Grali także: Nowacki, Piątkowski, Pętela, Marciniak, Dybiec, Zieliński.