Wygrana Widzewa w ostatnim sparingu

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali w Gutowie Małym z trzecioligowym Pelikanem Łowicz 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) w swoim ostatnim spotkaniu kontrolnym przed startem pierwszoligowych rozgrywek. Rozegrano trzy tercje po trzydzieści minut, w których trener łodzian Wojciech Stawowy sprawdził wszystkich zawodników.

Od mocnego uderzenia to spotkanie rozpoczęli pierwszoligowcy. Już w 4. minucie Rafała Dawida pokonał David Kwiek. Szybko strzelona bramka ustawiła dalszy przebieg pierwszej tercji. Widzew kontrolował przebieg gry i nie dopuszczał rywali pod własne pole karne. Mimo kilku niezłych ataków łodzianom nie udało się podwyższyć prowadzenia.

W drugiej tercji podopieczni trenera Wojciecha Stawowego co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, ale długo nie potrafili strzelić bramki. Łowiczanie natomiast mieli problemy z wyprowadzaniem akcji i nie byli w stanie zaskoczyć Macieja Krakowiaka. Ostatecznie żadna ze stron nie potrafiła znaleźć drogi do siatki i ta tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zupełnie inaczej wyglądała rywalizacja w trzeciej tercji. Z każdą minutą coraz śmielej zaczęli poczynać sobie gracze Pelikana pewnie jednak pomiędzy słupkami widzewskiej bramki spisywał się Matko Perdijić. Dopiero w 77. minucie golkiper Widzewa skapitulował. Na listę strzelców wpisał się Michał Żółtowski. W końcówce łodzianie zdołali za sprawą Bartłomieja Kasprzaka strzelić drugiego gola i zwyciężyli 2:1.

Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
David Kwiek 4, Bartłomiej Kasprzak 85 – Michał Żółtowski 77

Widzew: Maciej Krakowiak (61′ Matko Perdijić) – Kosuke Kimura (31′ Konrad Wrzesiński, 61′ Marcin Kozłowski), Krystian Nowak (61′ Maksymilian Rozwandowicz), Arkadiusz Kasperkiewicz (31′ Szymon Zgarda), Tomasz Lisowski (61′ Bartosz Brodziński), Piotr Mroziński (61′ Dimitrije Injac), Tsubasa Nishi (61′ Maksym Kowal), Rok Straus (61′ Bartłomiej Kasprzak), Edgar Bernhardt (61′ Damian Warchoł), David Kwiek (31′ Veljko Batrović), Mateusz Janiec (31′ Mariusz Rybicki).

Pelikan: Rafał Dawid (31′ Przemysław Perzyna) – Paweł Bojaruniec, Damian Nowak, Grzegorz Wawrzyński (6’1 Maciej Perzyna), Michał Żółtowski – Szymon Kiwała, Daniel Bończak, Krystian Mycka (61′ Bartosz Broniarek), Michał Adamczyk, Damian Kosiorek (65′ Michał Fabijański) – Bartosz Narożnik (31′ Tomasz Dąbrowski).

Źródło: widzewlodz.pl