Lechia Tomaszów lepsza od Paradyża

Trzecioligowa Lechia Tomaszów wygrała 2:0 (0:0) z KS Paradyż (IV liga łódzka) w swoim kolejnym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego obie bramki strzelili w drugiej połowie spotkania.

Pierwsze minuty wyraźnie należały do gospodarzy. Lechia zepchnęła rywali do defensywy i co chwila doprowadzała do groźnych sytuacji. Niestety formacja ofensywna raziła nieskutecznością, a w szczególności Marcin Mirecki, który zmarnował kilka niezłych okazji. Z biegiem czasu pojedynek się wyrównał, ale przyjezdni nie potrafili skuteczni zaatakować i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Dopiero po zmianie stron tomaszowianie zdołali trafić do siatki. Najpierw w 64. minucie ładne podanie na wolne pole przez Kamila Szymczaka wykorzystał Jakub Rozwandowicz, a w 81. minucie wspaniałą przewrotką popisał się Wiktor Żytek. Paradyżanie mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego.

Lechia Tomaszów – KS Paradyż 2:0 (0:0)
Bramki: Jakub Rozwandowicz 64, Wiktor Żytek 81

Lechia: Chachuła (46’ Grajber) – Matysiak (60’ Stańdo), Dolot, Matuszczyk (36’ Witczak), Milczarek – Wiejak (46’ Żytek), Szymczak (72’ Iwańczuk), Potakowski (60’ Król), Prusinowski (60’ Majchrowski) – Mirecki, Rozwandowicz

Paradyż: Jędrzejewski – Jura, Majsak, Telus, Majewski – Gambka, Bańczyk, Berc, Kalinowski – Bińkowski, Koćmin, na zmiany wchodzili: Deka, Łubowski, Kos, Lenart.

Źródło: własne, lechia1923.pl