Marciniak i Krawczyk dali trzy punkty

Gatta Zduńska Wola wygrała we własnej hali z Pogonią 04 Szczecin 4:3 (1:1) w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy. Zduńskowolanie zwycięstwo zawdzięczają Michałowi Marciniakowi i Danielowi Krawczykowi, którzy strzelili dla gospodarzy po dwa gole.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już dosłownie w 32 sekundzie golkipera gości pokonał Michał Marciniak. Cztery minuty później wyrównał Oleksandr Shamotii. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Ponownie znakomicie rozpoczęli zduńskowolanie. W 21. minucie drugiego gola strzelił Marciniak. Niestety rywale chwilę później ponownie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Mateusza Jakubiaka. Gospodarze jednak nie mieli zamiaru rezygnować z walki o pełną pulę. Znakomicie w ofensywie pokazał się Daniel Krawczyk, który szybko strzelił dwie bramki i przybliżył Gattę do upragnionego zwycięstwa. Wyniku nie zmieniło już trafienie Artura Jurczaka i trzy punkty zostały w Zduńskiej Woli.

Gatta Zduńska Wola – Pogoń 04 Szczecin 4:3 (1:1)
Michał Marciniak 1, 21, Daniel Krawczyk 31, 36 – Ołeksandr Shamotii 5, Mateusz Jakubik 25, Artur Jurczak 39

Gatta: Dariusz Słowiński , Adam Miłosiński – Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Marcin Olejniczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Rafał Niewiadomski, Patryk Pietrasiak, Jan Rojek, Michał Szymczak, Mariusz Milewski, Daniel Krawczyk, Arkadiusz Szypczyński.