Pewne zwycięstwo Sokoła Aleksandrów

Przygotowujący się do rundy rewanżowej w III lidze (gr. łódzko-mazowieckiej) piłkarze Sokoła Aleksandrów rozegrali przedostatnim sparing w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Michała Bistuły wypunktowali czwartoligowego Borutę Zgierz, wygrywając 3:0 (1:0).

W pierwszej połowie drużyna Sokoła posiadała wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz przez ponad kwadrans nie przekładała się ona na sytuacje podbramkowe. Zielono-biali najwięcej zagrożenia stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Po nich futbolówka kilkukrotnie zakotłowała się pod bramką strzeżoną przez Krystiana Ilnickiego jednak ani Mateusz Miłosz, ani Michał Łągiewczyk nie potrafili skierować jej do siatki. W 25. minucie w polu karnym przyjezdnych faulowany był Oskar Osowski i arbiter Kamil Kardacki wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany, który uderzeniem w prawy róg kompletnie zmylił Ilnickiego. W 38. minucie drugą „jedenastkę” wywalczył Bartłomiej Gajewski. Tym razem jednak Osowski przegrał pojedynek z golkiperem Boruty.

Po zmianie stron Sokół nadal dominował. Na bramkę przyjezdnych groźnie uderzali Jakub Rogalski oraz Michał Wrzesiński, jednak nie mieli oni szczęścia. Tego nie zabrakło Jakubowi Indraszczykowi. Boczny obrońca, po jednym z rzutów wolnych, wykorzystał złe wybicie piłki przez zgierzan i strzałem zza „16” umieścił futbolówkę w bramce. Wynik ustalił Michał Wrzesiński, który wykorzystał dobre dogranie od Jakuba Rogalskiego. Był to drugi mecz kontrolny, w którym zielono-biali zagrali na „0 z tyłu”.

W spotkaniu wystąpić nie mógł Mikołaj Zwoliński, który narzeka na uraz mięśnia dwugłowego uda. Nie zabrakło Rafała Serwacińskiego i Mateusza Stępnia, którzy są bardzo bliscy związania z Sokołem.

Za tydzień (7 marca) aleksandrowian czeka o wiele trudniejszy sprawdzian. Podopieczni Michała Bistuły zmierzą się bowiem ze swoim ligowym rywalem – Łódzkim Klubem Sportowym.

Sokół Aleksandrów – Boruta Zgierz 3:0 (1:0)
Bramki: Oskar Osowski, Jakub Indraszczyk, Michał Wrzesiński

Sokół Aleksandrów: Ostrowski (46′ Karolak) – Golański (46′ Woźniczak), Bierżyński (46′ Stępień), Klepczarek – Gajewski (46′ Kwiatkowski), Osowski (46′ Obi Uche), Knera (46′ Indraszczyk), Serwaciński (46′ Pękała), Miłosz (46′ Rogalski), Pawlak (46′ Wrzesiński) – Łągiewczyk (46′ Chojecki).