Piast Błaszki lepszy od Prosny

Mile niedzielny wyjazdowy mecz kontrolny będą wspominać piłkarze beniaminka IV ligi łódzkiej – Piasta Błaszki. Podopieczni trenera Andrzeja Sibińskiego wygrali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kaliszu z miejscową Prosną (kaliska klasa okręgowa) 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Konrad Helt.

Pierwsza odsłona należała do piłkarzy z Błaszek. Piast stworzył cztery dobre okazje na strzelenie gola, ale nie potrafił ich wykorzystać. Prosna nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Alberta Kamańczyka.

W drugiej połowie gościom udało się wyjść na prowadzenie. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Helt. Od tego momentu pojedynek się wyrównał. W końcówce przed szansą na drugiego gola dla Piasta stanął Adam Konieczny, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Prosny.

Prosna Kalisz – Piast Błaszki 0:1 (0:0)
Bramki: Konrad Helt 58

Piast: Kamańczyk – Zając, Wiktorowski, P. Kaczmarek, Idzikowski – Rymarski, Armatys, Gil, M. Kaczmarek – Helt, Konieczny, na zmiany wchodzili: Kusz, Wieczorek, Wróbel, Peruga, Przeździęk.