Dwa oblicza Pilicy Przedbórz

Zwycięsko ze środowego sparingu wrócili piłkarze Pilicy Przedbórz. Czwartoligowiec wygrał w swoim kolejnym meczu sparingowym z Neptunem Końskie (IV liga świętokrzyska) 2:1 (0:1). Przedborzanie po pierwszej odsłonie przegrywali, ale po zmianie stron zdołali odwrócić losy meczu i wygrać.

Mecz od samego początku był wyrównany. Sytuacjami na boisku rządziła spora niedokładność. Pilica bramkę straciła po kwadransie gry po błędzie Janusza Stolarskiego (na zdjęciu). Przed przerwą mimo kilku prób przedborzanom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron Pilica szybko strzeliła gola. Na listę strzelców w 47. minucie wpisał się Dawid Janowski. Goście poszli za ciosem i kilka minut później wyszli na prowadzenie. Tym razem piłkę do siatki Neptuna posłał Daniel Szymczak. Pilica zdecydowanie dominowała w drugiej połowie i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Jednak więcej goli już nie padło. Najlepszą okazję miał w 85. minucie Marek Jończyk, ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Bartłomieju Madeju.

Neptun Końskie – Pilica Przedbórz 1:2 (1:0)