Lechia wywiozła pełną pulę z Sieradza

Aż pięć bramek zobaczyli licznie przybyli kibice w meczu 19. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Wartą Sieradz i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Po zaciętym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu 3:2 (1:1) wygrali goście. Decydującego gola strzelił w 77. minucie Wiktor Żytek z rzutu karnego.

Od pierwszych minut wyraźną przewagę w polu uzyskali piłkarze z Tomaszowa, którzy zepchnęli gospodarzy do defensywy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie strzał Macieja Prusinowskiego trafił w słupek, ale chwilę później podanie Jakuba Rozwandowicza wykorzystał Daniel Potakowski i Lechia wyszła na prowadzenie. W 21. minucie bramkarz Warty ponownie Kamil Adamek miał dużo szczęścia. Po uderzeniu Kamila Szymczaka w sukurs przyszła mu poprzeczka. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Lechia oddała inicjatywę. Seria rzutów rożnych w wykonaniu Warty Sieradz przyniosła wyrównanie, a Artura Holewińskiego pokonał Przemysław Sosnowski. Do przerwy było 1:1.

W 62. minucie kolejny stały fragment gry przyniósł prowadzenie Warcie Sieradz. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Łukasza Mitka, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Holewińskiego. Warta niepotrzebnie oddała w tym momencie inicjatywę i w 70. minucie było 2:2. Podanie Kamila Cyrana wykorzystał Jardel Muniz Cruz. Decydująca akcja miała miejsce w 77. minucie. Piotr Bartłoszewski sfaulował w polu karnym Rozwandowicza i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym uderzeniem wykorzystał go Wiktor Żytek. W końcówce osłabiona Warta mogła doprowadzić do remisu, ale strzał Michała Stasiaka trafił w poprzeczkę.

SONY DSCWarta Sieradz – Lechia Tomaszów 2:3 (1:1)
Bramki: Przemysław Sosnowski 37, Łukasz Mitek 62 – Daniel Potakowski 9, Jardel Muniz Cruz 70, Wiktor Żytek 77

Warta: Adamek – Sosnowski, Łochowski, Krymarys, Bartłoszewski cz, Idzikowski (61′ Woźniak), Piotr Kobierski, Bogdan (78′ Stasiak), Mitek, Szyc – Marcin Kobierski.

Lechia: Holewiński – Matysiak (67′ Wiejak), Cyran, Matuszczyk, Milczarek (67′ Dolot) – Żytek, Szymczak, Potakowski (83′ Król), Prusinowski, Mirecki (60′ Jardel Cruz) – Rozwandowicz.