Olaf Okoński dał zwycięstwo

Znakomicie rundę wiosenną w IV lidze łódzkiej rozpoczęli piłkarze Neru Poddębice. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka wygrali w Przedborzu z miejscową Pilicą 1:2 (1:1) po dwóch trafieniach Olafa Okońskiego. Tym samym poddębiczanie dzięki potknięciu Zawiszy zrównali się ze rzgowianami punktami i wskoczyli na fotel lidera.

Niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Michała Sokołowicza już w 7. minucie pokonał Janusz Stolarski. Od razu przyjezdni wzięli się za odrabianie strat. W 28. minucie wyrównującego gola strzelił Olaf Okoński. Mimo kilku dobrych okazji goście przed przerwą nie trafili do bramki po raz drugi.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 61. minuty. Ponownie golkipera Pilicy pokonał Olaf Okoński. Obie drużyny od tego momentu mogły jeszcze strzelić bramkę, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Ner wygrał 2:1 i udanie rozpoczął wiosenne rozgrywki.

Pilica Przedbórz – Ner Poddębice 1:2 (1:1)
Bramki: Janusz Stolarski 7 – Olaf Okoński 28, 61

Pilica: Krzyżostaniak – Lizińczyk, Dobrzański, Janowski, Stolarski – Karasiński, Kujawski, Głowacki, Woźniak (25′ Mordak) – Szymczyk, Madej.

Ner: Sokołowicz – Tonn, Gniadzik, Woźniak, Owczarek – Paluch (64’ Stasiak), Rachubiński, Świątkiewicz, Pabjańczyk, Jarczewski (82′ Dopierała) – Okoński (70′ Wojtczak).

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl