Zabójcze pięć minut Astorii Szczerców

Widok Skierniewice przegrał na własnym boisku z Astorią Szczerców 1:3 (1:0) w spotkaniu 18. kolejki IV ligi łódzkiej. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze 1:0, ale otwarcie drugiej części gry należało do drużyny Jacka Popka. Już w 56. minucie było 3:1 dla Astorii, która dowiozła wygraną do końca.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. W 16. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Tomasza Pietkiewicza. Jedenastki nie wykorzystał jednak Wojciech Borowiec, którego strzał obronił Andrzej Gonerski. Borowiec zrehabilitował się w 33. minucie. Skutecznie uderzył z rzutu wolnego i bramkarz Astorii musiał wyciągać piłkę z siatki.
Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Astoria. W 52. minucie wyrównał strzałem głową Konrad Wańdoch. Stracony gol podłamał gospodarzy, którzy dwie minuty później przegrywali już 1:2. Tym razem Bartłomieja Stokowskiego pokonał Adrian Ulfik. Chwilę później Astoria wygrywała 3:1. Po strzale Krzysztofa Kowalskiego futbolówka odbiła się od jednego z graczy Widoku i wpadła do bramki. Po uzyskaniu dwubramkowej przewagi goście skupili się na uważnej grze w defensywie i spokojnie dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Widok Skierniewice – Astoria Szczerców 1:3 (1:0)
Bramki: Wojciech Borowiec 33 – Konrad Wańdoch 52, Adrian Ulfik 54, Krzysztof Kowalski 56

Widok: Stokowski – Jaworski, Kowalczyk, Paprocki, Iwanowski – Karwat (58′ Klimczak), Wrzodak (58′ Sawicki), Sopyła, Borowiec, Markowski – Sztocki.

Astoria: Gonerski – Sadziński, Pietkiewicz, Kowalski, Landowski – Wójcikowski, Wiedeński (65′ Siewiera), Skalski (73′ Bogunia), Matysiak – Wańdoch (80′ Wieczorek), Ulfik.

Źródło i zdjęcie: widokskierniewice.pl