Podział punktów w Rzgowie

Remisem 1:1 (1:1) zakończyło się spotkanie Zawiszy Rzgów z Pilica Przedbórz inaugurujące 19. kolejkę IV ligi łódzkiej. Skazywani na porażkę mistrzowie jesieni pokazali się z o wiele lepszej strony niż w pierwszym meczu z Orłem Nieborów, ale nie byli w stanie wywalczyć kompletu punktów.

W pierwszym meczu w tym roku o ligowe punkty z Orłem Nieborów zawodników Zawiszy zjadła przysłowiowa trema. W drugim pojedynku było zupełnie inaczej. Podopieczni trenera Roberta Świerczyńskiego podjęli walkę. Spotkanie praktycznie było wyrównane z lekkim wskazaniem na drużynę z Przedborza. Pilica objęła prowadzenie w 28. minucie po tym jak po dośrodkowaniu w pole karne, głową Alessandro Maginiego pokonał Janusz Stolarski. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 41. minucie wyrównującego gola strzelił Jakub Mielczarek.

Większych emocji kibice spodziewali się po przerwie. Tuż po wznowieniu gry przedborzanie stworzyli dwie dobre okazje, ale dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijali defensorzy Zawiszy. Obie drużyny miały swoje okazje na gola. W 60. minucie najlepszą akcję ze strony gości zmarnował Dawid Janowski, który trafił w słupek. W 82. minucie po strzale z półobrotu Roberta Dróżdża górą był golkiper przyjezdnych, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Michał Osiński uderzył piłkę obok bramki. W końcówce na boisku zrobiło się trochę nerwowo, ale rezultat nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Zawisza Rzgów – Pilica Przedbórz 1:1 (1:1)
Jakub Mielczarek 41 – Janusz Stolarski 28

Zawisza: Magini – Madejski, Poros, Czernik, Górski – Jóźwiak (89′ Skupień), Marcioch ż (62′ Dróżdż), Wiśniewski, Mielczarek, Osiński ż – Rechciński (76′ Kaczmarkiewicz ż).

Pilica: Krzyżostaniak – Dobrzański, Janowski, Jończyk, Karasiński (46′ Kucharski) – Kujawski (46′ Mordak), Lizińczyk ż, Madej, Stolarski – Szymczyk, Woźniak.