Zabójcza końcówka Warty Działoszyn

Warta Działoszyn wygrała z Zawiszą Pajęczno 3:1 (1:1) w meczu derbowym ziemi pajęczańskiej, który został rozegrany w ramach 19. kolejki IV ligi łódzkiej. Przez większość spotkania utrzymywał się remis 1:1, jednak dzięki znakomitej końcówce gospodarze zdołali strzelić dwie bramki i odnieść cenne zwycięstwo.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Grzegorza Bodnara. Po niecałym kwadransie gry do siatki przyjezdnych trafił Krzysztof Kukulski. Strata bramki podziałała na Zawiszę mobilizująco. W 21. minucie wyrównującego gola strzelił Daniel Dymek, który po uderzeniu głową przelobował golkipera gospodarzy. Na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 1:1.

W drugiej połowie pojedynek był wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Kiedy wszyscy myśleli, że pojedynek zakończy się podziałem punktów w końcówce dali o sobie znać gospodarze. W ciągu pięciu minut Warta zdołała strzelić dwa gole. Najpierw w 88. minucie strzał sprzed szesnastki Pawła Pęciaka odbił przed siebie Dawid Wnuk, a skutecznie dobił piłkę Daniel Karoń. Nie był to ostatni gol tego meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry końcowy rezultat ustalił Pęciak.

Warta Działoszyn – Zawisza Pajęczno 3:1 (1:1)
Krzysztof Kukulski 12, Daniel Karoń 88, Paweł Pęciak 90+3 – Daniel Dymek 21

Warta: Cieślak – Bąkowicz ż, Grzywiński ż, Stepień (77′ Pęciak), Bartoszek – Ciecierski, Walęciak (59′ Nagielski), Karoń, Kukulski – Kurpiewski, Nowacki (85′ Kurpet).

Zawisza: Wnuk – Brożyna ż, Okrzesik, Pałyska, Kołuda ż – Staszczyk, Dymek, Krężel, Piłatowski (75′ Wojciechowski), Wilkoszewski – Romański ż.