Warta Sieradz przegrała w Nowym Dworze

Nie udało się Warcie Sieradz powiększyć dorobku punktowego. W meczu 20. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej zespół Tomasza Kmiecika (na zdjęciu) przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem 0:1 (0:0). Decydująca o wygranej bramka padła w 82. minucie spotkania. Bohaterem meczu był bramkarz Warty Kamil Adamek.

W czwartek konto Warty powiększyło się o trzy punkty za walkower z Lechią Tomaszów. Sieradzanie jechali do Nowego Dworu po zdobycz punktową, mając w pamięci wygraną w pierwszym spotkaniu ligowej wiosny z Polonią Warszawa. Tym razem sytuacja jednak się nie powtórzyła.

Sieradzanie do 82. minuty utrzymywali bezbramkowy wynik, ale było to zasługą świetnie broniącego Kamila Adamka. Bramka dla Świtu wisiała w powietrzu i w gospodarze w końcu dopięli swego. Po rzucie rożnym futbolówkę głową do siatki skierował Reinaldo Melao. Jak się okazało była to jedyna bramka tego spotkania. Świt mógł wygrać wyżej, ale w 88. minucie Adamek końcówkami palców odbił piłkę, która następnie uderzyła w poprzeczkę.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 1:0 (0:0)
Bramka: Reinaldo Melao 82

Warta: Adamek – Kowalski ż, Krymarys (86′ Woźniak), Łochowski, Sosnowski ż – Bogdan, Piotr Kobierski (67′ Różycki), Szyc (77′ Idzikowski), Mitek – Jezierski (46′ Stasiak), Marcin Kobierski.
Trener: Tomasz Kmiecik