Szlagier w Niewiadowie na remis

W najciekawszym spotkaniu 16. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej Stal Niewiadów zremisowała ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Szansę na dogonienie lidera będzie miał w niedzielę Szczerbiec Wolbórz, który jedzie do Drzewicy na mecz z miejscowym Gerlachem.

Jesienią Zjednoczeni pewnie pokonali Stal przed własną publicznością aż 4:1 (4:0). Niewiadowianie zagrali wtedy bardzo słabą pierwszą połowę, która zdecydowała o wyniku. W drugim spotkaniu między tymi drużynami nie padła żadna bramka. Stali udało się zneutralizować dwa najgroźniejsze żądła United – Jarosława Kurzynogę i Kamila Kowalczyka. W pozostałych sobotnich meczach wygrywali goście. GUKS Gorzkowice pewnie pokonał Ceramikę Opoczno 3:0 (1:0), a ostatniego gola zdobył w tym spotkaniu rekonwalescent Piotr Potęga, który wrócił na boisko po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Aż 6:1 wygrała swój mecz Omega II Kleszczów. KS Poświętne fatalnie wystartował wiosną i po trzech porażkach jest jednym z głównych kandydatów do spadku.

Ceramika Opoczno – GUKS Gorzkowice 0:3 (0:1)
(Eryk Smuga 41, Hubert Tokarski 75, Piotr Potęga 89)
Stal Niewiadów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:0
KS Poświętne – Omega II Kleszczów 1:6 (1:3)
(Damian Dębowski 34 – Łukasz Roczek 15, Krzysztof Baryła 22, 28, Adrian Pędziwiatr 55, Krzysztof Kowalski 77, Piotr Janeczek 80)
Concordia Piotrków – Świt Kamieńsk 0:3 – walkower, zespół gospodarzy wycofał się z rozgrywek