Jasne zwycięstwo Gatty w Gliwicach

Gatta Zduńska Wola pewnie 7:2 (2:1) pokonała Gaf-Jasną Gliwice w wyjazdowym meczu 17. kolejki Futsal Ekstraklasy. Gości do zwycięstwa poprowadzili Daniel Krawczyk i Michał Marciniak, którzy strzelili dla zduńskowolan po dwie bramki. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Wojciecha Sopura mają szansę zmniejszyć punktową stratę do Wisły Krakbet Kraków.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni. Bramkarza GAF-Jasnej pokonał w 8. minucie Igor Sobalczyk. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać siedem minut, kiedy na listę strzelców wpisał się Tomasz Lutecki. Gatta szybko się jednak podniosła i chwilę później za sprawą Krzysztofa Adamskiego ponownie prowadziła. Jednobramkowa przewaga gości utrzymała się do syreny oznaczającej przerwę.

Drugą część meczu świetnie rozpoczął duet Michał Marciniak i Daniel Krawczyk. Zduńskowolanie w krótkim odstępie czasu strzelili trzy gole i prowadzili już 5:1. Futsalowcy z Gliwic częściowo zmniejszyli stratę po bramce Tomasza Dury, ale w końcówce oddali zdecydowanie inicjatywę przyjezdnym. Do siatki GAF-Jasnej trafili jeszcze Krawczyk i Rafał Niewiadomski. Dzięki tej wygranej Gatta zrównała się punktami z liderującą Wisłą Krakbet Kraków. Krakowianie zmierzą się w poniedziałkowy wieczór na wyjeździe z Clearexem Chorzów.

GAF-Jasna Gliwice – Gatta Zduńska Wola 2:7 (1:2)
Tomasz Lutecki 15, Tomasz Dura 36 – Igor Sobalczyk 8, Krzysztof Adamski 18, Michał Marciniak 29, 39, Daniel Krawczyk 31, 35, Rafał Niewiadomski 40

Gatta: Słowiński, Miłosiński – Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Olejniczak, Sobalczyk, Marciniak, Niewiadomski, Milewski, Rojek, Szymczak, Miłosiński.