Dobre Widoki Neru Poddębice

Piłkarze Neru Poddębice po kadrowej rewolucji w Rzgowie stają się głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa IV ligi łódzkiej. W sobotę podopieczni trenera Piotra Szarpaka po raz kolejny pokazali swoją wyższość nad rywalami gromiąc w Byczynie w spotkaniu 19. kolejki Widok Skierniewice 4:0 (2:0).

Nie ulega wątpliwości, że wzmocnieni w porównaniu z poprzednią rundą gospodarze byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z mocno odmłodzonym Widokiem Skierniewice. Mimo wszystko przyjezdni w pierwszej fazie meczu sprawiali dobre wrażenie i dotrzymywali poddębiczanom kroku. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 18. minuty. Wtedy piłkę w siatce głową umieścił Joachim Pabjańczyk. Gospodarze przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie za sprawą Igora Świątkiewicza.

Po przerwie Ner starał się kontrolować przebieg rywalizacji i w odpowiednim momencie przeprowadzić skuteczny atak. Ta sztuka zaraz na początku udała się Świątkiewiczowi, a wynik spotkania ustalił na 4:0 w 62. minucie Krystian Wojtczak. Poddębiczanie odnieśli pewne zwycięstwo i po remisie Zawiszy Rzgów z Pilicą Przedbórz zostali samotnym liderem rozgrywek.

Ner Poddębice – Widok Skierniewice 4:0 (2:0)
Joachim Pabjańczyk 18, Igor Świątkiewicz 42, 51, Krystian Wojtczak 62

Ner: Sokołowicz – Owczarek, Gniadzik, Woźniak, Tonn – Jurkowski, Świątkiewicz (74′ Stasiak), Pabjańczyk, Rachubiński (81′ Paluch), Jarczewski (60′ Wojtczak) – Okoński (76′ Dopierała).

Widok: Stokowski – Jaworski, Sopyła, Paprocki, Iwanowski – Karwat (62’ Klimczak), Stangreciak, Wrzodak, Borowiec (48′ Sawicki), Markowski, Sztocki (88’ Kozłowski).

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl