Blisko niespodzianki w Drzewicy

LKS Lubochnia największym wygranym 16. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Po słabym starcie drużyna z powiatu tomaszowskiego wygrała w Mierzynie z miejscowym LKS i zmniejszyła stratę do czołowej trójki, która solidarnie zremisowała swoje spotkania. Po sobotnim podziale punktów w Niewiadowie dwa oczka stracił także Szczerbiec Wolbórz.

Zespół Ireneusza Komara jechał do Drzewicy znając wynik meczu Stali Niewiadów ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów (0:0). Miejscowy Gerlach nie zamierzał jednak ułatwiać zadania jednemu z faworytów do awansu i wysoko zawiesił poprzeczkę. Już w 7. minucie prowadzenie dał gospodarzom Szymon Rafalski. Wicelider wyrównał tuż przed przerwą po trafieniu Wojciecha Jaśkowskiego. Druga połowa była emocjonująca i przyniosła kilka okazji do zdobycia bramek przez obie drużyny. Najlepszą zmarnował Piotr Kowalewski (Szczerbiec), który nie wykorzystał rzutu karnego. – Szkoda remisu, ale nadal wszystko zależy od nas. Jeśli wygramy wszystkie mecze do końca to wygramy również całą ligę – powiedział po spotkaniu trener wolborskiej drużyny.

Oto wyniki:
Ceramika Opoczno – GUKS Gorzkowice 0:3 (0:1)
(Eryk Smuga 41, Hubert Tokarski 75, Piotr Potęga 89)
Stal Niewiadów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:0
KS Poświętne – Omega II Kleszczów 1:6 (1:3)
(Damian Dębowski 34 – Łukasz Roczek 15, Krzysztof Baryła 22, 28, Adrian Pędziwiatr 55, Krzysztof Kowalski 77, Piotr Janeczek 80)
Concordia Piotrków – Świt Kamieńsk 0:3 – walkower, zespół gospodarzy wycofał się z rozgrywek
LKS Mierzyn – LKS Lubochnia 2:3 (1:1)
(Krystian Misztela 19, 90 – Kacper Rakowski 10, 47, Krystian Goździk 74)
Gerlach Drzewica – Szczerbiec Wolbórz 1:1 (1:1)
(Szymon Rafalski 7 – Wojciech Jaśkowski 44)
LKS Mniszków – Start Niechcice 0:2 (0:1)