Bartosz Broniarek dał zwycięstwo

W spotkaniu dwóch „ptasich” drużyn Pelikan Łowicz zwyciężył z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Broniarek, pozyskany w przerwie zimowej z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Dla Pelikana to pierwsza wiosenna wygrana w III lidze, a dla Sokoła pierwsza porażka.

Początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do aleksandrowian, którzy zaskoczyli wyżej notowanego przeciwnika swoim ofensywnym nastawieniem. Bardzo dobrze bronił jednak Rafał Dawid, któremu w skutecznych interwencjach pomagało także szczęście. W 7. minucie piłka trafiła bowiem w słupek bronionej przez niego bramki. Swoje sytuacje miał także Pelikan, ale zawodnicy gospodarzy nie byli skuteczni. Mimo wielu sytuacji z obu stron do przerwy było 0:0.

W przerwie trener Bogdan Jóźwiak dokonał dwóch roszad w składzie. Na boisku pojawili się Krystian Mycka i Filip Skupiński. Jak się okazało był to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Po zmianie stron, przez większość czasu inicjatywa należała do graczy Pelikana. W 69. minucie gospodarze dopięli swego. Po faulu Klepczarka w strefie środkowej, sędzia Łukasz Gnat odgwizdał rzut wolny. Wydawało się, że zacentrowana piłka musi paść łupem Ostrowskiego, jednak młody golkiper ostatecznie „wypluł” ją za siebie, tam czyhał na nią Bartosz Broniarek, który skierował ją do pustej bramki. Był to gol na wagę wygranej.

Pelikan Łowicz – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (0:0)
Bramka: Bartosz Broniarek 69

Pelikan Łowicz: Rafał Dawid – Paweł Bojaruniec, Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński ż, Michał Adamczyk – Szymon Kiwała ż, Konrad Kowalczyk, Daniel Bończak (46′ Krystian Mycka), Michał Żółtowski (68′ Damian Kosiorek) – Robert Kowalczyk (46′ Filip Skupiński), Bartosz Narożnik (90′ Tomasz Dąbrowski).

Sokół Aleksandrów: Sebastian Ostrowski – Damian Bierżyński (56′ Mateusz Stępień), Przemysław Woźniczak, Piotr Klepczarek ż – Michał Wrzesiński (75′ Karol Kwiatkowski), Bartłomiej Gajewski, Damian Knera (78′ Mikołaj Zwoliński), Oskar Osowski ż, Damian Pawlak – Marcin Pękała (58′ Rafał Serwaciński), Łukasz Chojecki.

Autor: KN, foto: Jareczek (archiwum)