Trzy trafienia Olafa Okońskiego

Lider IV ligi łódzkiej Ner Poddębice pewnie pokonał w Zelowie miejscowego Włókniarza 3:1 (1:1) w rozegranym awansem spotkaniu 20. kolejki. Wszystkie bramki dla gości strzelił Olaf Okoński. Drużyna Zbigniewa Karbownika odpowiedziała golem Adriana Krajdy.

Włókniarz Zelów przystępował do meczu z liderem pokrzepiony wygraną w derbowym spotkaniu z Astorią Szczerców. W pierwszej połowie ambitnie walczący gospodarze byli równorzędnym rywalem dla poddębiczan. Na bramkę Olafa Okońskiego z 18. minuty odpowiedział osiem minut później Adrian Krajda. Gospodarze dostali skrzydeł i dwukrotnie przed szansą pokonania Michała Sokołowicza stanął Norbert Dregier. Przegrał jednak oba pojedynki sam na sam z golkiperem Neru.

Szkoda tych sytuacji bo mecz mógł ułożyć się inaczej. Piłkarsko Ner był zespołem lepszym, ale przy 1:1 mogliśmy objąć prowadzenie. Wtedy wcale nie musieliśmy zejść z boiska pokonani – powiedział trener Włókniarza Zbigniew Karbownik.

Niewykorzystane sytuacje mają to do siebie, że się mszczą.  Po dwóch błędach defensywy dwukrotnie młodego Damiana Kruka pokonał Olaf Okoński, który tym samym skompletował hat-tricka. – Służy mu widocznie nasz klimat – żartował po spotkaniu kierownik Neru Wiesław Maciejewski.

Włókniarz Zelów – Ner Poddębice 1:3 (1:1)
Bramki: Adrian Krajda 26 – Olaf Okoński 18, 59, 76

Włókniarz: Kruk – Ratajczyk ż, Grzelak, Kucharski ż, Gołuch – Boczkiewicz, Kaliski (80′ Świątek), Jakub Dregier, Bendkowski, Norbert Dregier ż – Adrian Krajda (75′ Sebastian Krajda).

Ner: Sokołowicz – Owczarek, Gniadzik, Woźniak, Tonn – Wojtczak (58′ Paluch), Rachubiński (20′ Jarczewski), Świątkiewicz, Pabjańczyk, Jurkowski (84′ Stasiak) – Okoński (88′ Sobańda).