Druga z rzędu porażka Sokoła

Nie udało się piłkarzom Sokoła Aleksandrów zrehabilitować przed własną publicznością za porażkę w Łowiczu z Pelikanem. Drużyna Michała Bistuły uległa Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:2) w meczu 21. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Kibice obejrzeli spotkanie, które obfitowało w szereg podbramkowych sytuacji. Skuteczniejsi okazali się goście.

W porównaniu do poprzedniej serii spotkań trener Sokoła przeprowadził dwie zmiany w wyjściowym składzie. W bramce mecz rozpoczął Krystian Karolak, natomiast w napadzie Rafał Serwaciński.

Wynik otworzył w 29. minucie Maciej Tataj wykorzystując nieporozumienie pomiędzy linią defensywy a Krystianem Karolakiem. Sokół rzucił się do odrabiania strat, ale w 40. minucie dostał drugi cios. Prowadzenie gości podwyższył Mateusz Sołtys. Gospodarze nie rezygnowali i jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Przemysław Woźniczak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Od początku drugiej połowy na boisku przeważał Sokół dążąc do wyrównania strat. Bardzo dobrze bronił jednak Witold Rudnicki. W 75. minucie futbolówkę na połowie rywala stracił Łukasz Chojecki. Gracze Pogoni przeprowadzili błyskawiczną kontrę, a błąd swojego kolegi naprawił Krystian Karolak parując uderzenie Łukasza Sierocińskiego na rzut rożny. Zawodnicy z województwa mazowieckiego dopięli swego kilka minut później. Piłkę głową zgrywał Maciej Tataj, ta spadła pod nogi wspomnianego wcześniej Sierocińskiego, a ten mimo asysty Piotra Klepczarka zdołał umieścić ją w siatce. Mimo ataków Sokoła wynik nie uległ już zmianie.

Naprawdę ciężko zrozumieć co się wydarzyło podczas dzisiejszego meczu. Całą odpowiedzialność za ten niekorzystny wynik biorę na siebie. Nie mam natomiast zamiaru załamywać rąk. Myślę już nad korektami i zmianami, które będą musiały doprowadzić do poprawy naszych wyników – skomentował na gorąco Michał Bistuła, trener Sokoła Aleksandrów.

Sokół Aleksandrów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:2)
Bramki: Przemysław Woźniczak 44 – Maciej Tataj 29, Mateusz Sołtys 40, Łukasz Sierociński 78

Sokół Aleksandrów: Karolak – Bierżyński, Woźniczak, Klepczarek – Gajewski, Knera ż (80′ Obi Uche), Osowski, Wrzesiński (68′ Kwiatkowski), Chojecki (80’Pekała), Pawlak – Serwaciński (68′ Miłosz).