Andrespolia liderem okręgówki

Takiego wyniku nikt z pewnością się nie spodziewał. Andrespolia Wiśniowa Góra pokonała na wyjeździe drużynę Włókniarza Pabianice 4:0 (0:0) w szlagierowym spotkaniu 17. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Drużyna z Wiśniowej Góry zrewanżowała się za jesienną porażkę i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji do ich zdobycia. Prowadzenie Włókniarzowi mógł dać Grzegorz Gorący, ale minimalnie spudłował z 12 metrów. W odpowiedzi z ostrego kąta strzelał Marcin Jaśkiewicz. Gdyby odegrał piłkę do lepiej ustawionych kolegów mogło być 1:0 dla gości.

Osiem minut po wznowieniu gry w polu karnym sfaulowany został Mateusz Turek. Jedenastkę pewnie wykorzystał Witold Kurzawa i Andrespolia objęła prowadzenie. W 57. minucie było już 2:0, a bramkę strzelił Hubert Mikołajczyk. Wprowadzony po przerwie Tomasz Niżnikowski podwyższył na 3:0, a wynik spotkania ustalił na pięć minut przed końcem Norbert Dulas.

Warto wspomnieć, że Andrespolia po raz pierwszy zagrała w nowych strojach. Lidera łódzkiej okręgówki ubiera firma Tomadex z Aleksandrowa Łódzkiego, właściciel marki Keeza.

Włókniarz Pabianice – Andrespolia Wiśniowa Góra 0:4 (0:0)
Bramki: Witold Kurzawa 53-karny, Hubert Mikołajczyk 57, Tomasz Niżnikowski 65, Norbert Dulas 85

Włókniarz: Rzeźniczak – Dudka (70′ Kacprzyk), Gorący, Grzejdziak, Klimek – Kulik, Madaj (65′ Usiak), Olejnik, Piotrowski, Rutkowski, Stelmasiak (62′ Rudzki).

Andrespolia: Kulpa – Gumel (89′ Siuta), Jaśkiewicz, Kolad, Kopa (46′ Niżnikowski) – Kurzawa, Leonow, Lipski (90′ Milczarek), Mikołajczyk (83′ Dulas), Turek – Wilk.