Dariusz Walęciak dał trzy punkty

Warta Działoszyn skromnie wygrała 1:0 (1:0) z Orłem Nieborów w spotkaniu 21. kolejki IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola w pierwszej odsłonie dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Dariusz Walęciak. Podopiecznym trenera Grzegorza Bodnara mimo personalnego osłabienia w końcówce meczu udało się doprowadzić korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Przyjezdni na początku pojedynku grali bardzo zachowawczo. Zawodnicy Orła cofnęli się na własną połowę i nastawili na kontry. Grę prowadzili gospodarze. W 27. minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął Bartłomiej Tkacz i arbiter podyktował dla Warty rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dariusz Walęciak. Po tym trafieniu pojedynek przeniósł się w środkową część boiska. Nieborowianie bardziej się otworzyli szukając akcji uskrzydlających. Groźniejsi w ataku byli jednak miejscowi. W 37. minucie doskonała okazję na podwyższenie wyniku miał Daniel Karoń, ale jego silny strzał z dwudziestu metrów zdołał obronić Mariusz Jędrzejewski.

Druga połowa była bardzo wyrównana, a obie drużyny miały swoje szanse na bramki. W 60. minucie uderzenie z dystansu Łukasza Ciecierskiego wspaniałą paradą powstrzymał Jędrzejewski. Chwilę później po fatalnym błędzie Witolda Grzywińskiego sam na sam z Andrzejem Cieślakiem znalazł się Mariusz Trakul. Zawodnik gości zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i spotkał się z interwencją Cieślaka, który wracając naprawił swój błąd. W 80. minucie idealną okazję na wyrównanie zmarnował Bartosz Placek, którego strzał z jedenastu metrów obronił golkiper Warty. Działoszynianie kończyli mecz w dziesiątkę. W 84. minucie za drugie napomnienie żółtą kartką boisko musiał opuścić Michał Nowacki. Mimo wszystko gospodarzom udało się dotrzymać wyniku do końca i Warta po raz kolejny sięgnęła po komplet punktów.

Warta Działoszyn – Orzeł Nieborów 1:0 (1:0)