Rezerwy skuteczne w drugiej połowie

Rezerwy PGE GKS Bełchatów pokonały Zawiszę Pajęczno 4:0 (0:0) w spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej. Wszystkie bramki podopieczni Krystiana Kieracha zdobyli w drugiej połowie. Dwa gole strzelił Paweł Zięba, a po jednym trafieniu zaliczyli Bartłomiej Bartosiak i Andreja Prokić.

Niespodziewanie to pajęcznianie byli groźniejszym zespołem w pierwszej połowie. Brakowało im jednak piłkarskiego szczęścia. Kamila Bruchajzera uratował słupek, a kilka razy młody bramkarz PGE GKS II wyszedł obronną ręką z trudnych sytuacji. Druga połowa zupełnie odmieniła mecz. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry było 1:0. Pięknym uderzeniem z 25 metrów popisał się Paweł Zięba i Patryk Smolarz musiał wyciągać piłkę z bramki. W 52. minucie było 2:0. W polu karnym Bartosz Wilkoszewski sfaulował Bartłomieja Bartosiaka i obejrzał czerwoną kartkę. Chwilę później sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Osłabiony Zawisza nie był już w stanie podjąć wyrównanej walki. Bełchatowianie poszli natomiast za ciosem i zdobyli jeszcze dwa gole wygrywając ostatecznie cały mecz 4:0.

PGE GKS II Bełchatów – Zawisza Pajęczno 4:0 (0:0)
Bramki: Paweł Zięba 46, 69, Bartłomiej Bartosiak 52-karny, Andreja Prokić 64

PGE GKS II: Bruchajzer – Stępień (33′ Paluszkiewicz), Michalski, Stępień, Szymorek – Bociek ż (71′ Nowiński), Sawala (61′ Kondracki), Zięba (71′ Maciejewski), Prokić, Flaszka – Bartosiak.

Zawisza: Smolarz – Dymek, Grabowski (55′ Brożyna), Staszczyk ż, Wilkoszewski cz – Kołuda (55′ Konecki), Krężel (65′ Piekielny), Pałyska ż, Jasiński ż (75′ Wojciechowski), Okrzesik – Piłatowski.