Dziesięć bramek Stali Głowno

Bardzo rzadko zdarza się dwucyfrowy wynik w klasie okręgowej, ale taki w sobotnie popołudnie padł w okręgu łódzkim. W Głownie miejscowa Stal rozbiła walczący o utrzymanie LZS Justynów 10:1 (5:0). Sześć bramek dla gospodarzy zdobył najskuteczniejszy strzelec drużyny Eryk Lebioda (na zdjęciu).

Stal losy meczu rozstrzygnęła już po pierwszej połowie, po której prowadziła 5:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Ignatowski i Łukasz Kluska. Hat-trickiem popisał się natomiast Eryk Lebioda. Testowany w okresie przerwy zimowej przez czwartoligowe rezerwy PGE GKS Bełchatów napastnik po zmianie stron zdobył kolejne trzy gole, a oprócz niego dzieła zniszczenia dokonali Ignatowski i Dominik Tomczyk. Przyjezdnych stać było tylko na honorowego gola Jaromira Bergiela.

Stal odniosła wysokie zwycięstwo i po remisie Włókniarza Pabianice w Uniejowie wskoczyła na drugie miejsce w ligowej tabeli. Głownianie tracą pięć punktów do liderującej Andrespolii Wiśniowa Góra, która 5:1 pokonała rezerwy Zawiszy Rzgów. Już za tydzień podopieczni trenera Marka Pawlaka zmierzą się w arcyważnym pojedynku z zespołem pabianickiego Włókniarza.

Stal Głowno – LZS Justynów 10:1 (5:0)
Eryk Lebioda 2, 17, 39, 47, 81, 88-karny, Patryk Ignatowski 13, 84, Łukasz Kluska 39, Dominik Tomczyk 79 – Jaromir Bergiel 62

Stal: Chrobak (46′ Smurzyński) – M. Suchenek (57′ K. Suchenek), A. Tomczyk, E. Ignatowski, Kluska – Nowak, P. Ignatowski, Gibała, Owczarek (69′ D.Tomczyk), Waśkiewicz (46′ Wrotecki) – Lebioda.

Justynów: Raźny – Pankiewicz, Gajewski, Siuto, Knys – Parczewski (57′ Cegielski), Pawlak (75′ Kozanecki), Bergiel, Madajczyk (46′ Bartosik) – Burzyński, Szumicki.

Źródło: stalglowno.futbolowo.pl