Zabójcza końcówka rezerw Sokoła

Sokół II Aleksandrów pokonał Start Brzeziny 2:1 (0:0) w meczu 18. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich akcjach. Jeszcze w 87. minucie goście prowadzili bowiem 1:0. Aleksandrowianie zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu i powoli wracają na właściwy kurs, natomiast spadkowicz z IV ligi łódzkiej wciąż czeka na wiosenne zwycięstwo.

Sokół powinien objąć prowadzenie już w 11. minucie. Błażej Karpiński długim podaniem idealnie obsłużył Rafała Kuchciaka. Pomocnik zielono-białych w sytuacji sam na sam zdecydował się na próbę lobowania golkipera Startu, jednak zabrakło nieco precyzji i futbolówka minęła prawy słupek bramki. W 33. minucie bliski pokonania Krystiana Karolaka był Patryk Przybylski. Brzezinianin otrzymał piłkę na czternastym metrze i błyskawicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka próbował otworzyć wynik spotkania. Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie szczęścia po strzałach głową szukał Błażej Karpiński jednak nie przyniosły one zamierzonego rezultatu.

Po zmianie stron obie drużyny nie mogły stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia gola. Nadal przewagę posiadali aleksandrowianie, ale ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców jako pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. W 67. minucie na uderzenie z trzydziestu metrów zdecydował się Michał Lech, umieszczając futbolówkę w siatce. Sokół rzucił się do ataków, ale długo był nieskuteczny. Swoich szans nie wykorzystali: Mateusz Koziróg, Rafał Kuchciak, Mateusz Miłosz oraz Daniel Waszczyk. Ostatnie minuty meczu były dla przyjezdnych zabójcze. Najpierw w 87. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Stępień, a 120 sekund później po fatalnym błędzie Piotra Grzywacza trzy punkty Sokołowi zapewnił Waszczyk.

Sokół II Aleksandrów – Start Brzeziny 2:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Stępień 87, Daniel Waszczyk 89 – Michał Lech 67

Sokół II Aleksandrów: Karolak – Bogdański (79’ Przybyła), Kozłowski ż, Czerepiński, Urbanowicz – Rogalski (61’ Koziróg), Czechulski (46’ Stępień), Karpiński, Łągiewczyk (78’ Waszczyk), Kuchciak – Miłosz.

Start Brzeziny: Jatczak – Szubert (62’ Surowiec), Janowski, Grzywacz ż, Matusiak – Kaźmierczak, Lindner (56’ Jedynak ż), Lech, Pabiniak ż (62’ Polcyn ż), Przybylski – Walczak.