Warta Sieradz poległa w Radomiu

Nie udało się Warcie Sieradz powiększyć dorobku punktowego. W spotkaniu 24. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej podopieczni Tomasza Kmiecika (na zdjęciu) przegrali w Radomiu z miejscową Bronią 0:2 (0:0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Mariusz Marczak.

W pierwszej połowie dość szybko gospodarze narzucili sieradzanom warunki gry. Defensywa Warty spisywała się jednak bardzo dobrze nie pozwalając gospodarzom na stworzenie klarownych sytuacji pod bramką Mateusza Wlazłowskiego. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

Rozstrzygnięcie przyniosła druga połowa. W 68. minucie po składnej akcji do siatki Warty trafił Mariusz Marczak. Trzeba obiektywnie przyznać, że Broń zasłużyła na tego gola bowiem od początku drugiej połowy sieradzanie skupili się właściwie tylko na wybijaniu piłki z własnego pola karnego. Dwie minuty po stracie gola Warta straciła Piotra Bartłoszewskiego, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Osłabiona Warta nie była już w stanie powalczyć o korzystny wynik. W 75. minucie straciła drugiego gola, a Wlazłowskiego pokonał znów Mateusz Marczak.

Broń Radom – Warta Sieradz 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Marczak 68, 75

Warta: Wlazłowski – Bartłoszewski ż, cz, Łochowski, Krymarys ż, Kowalski – Idzikowski, Piotr Kobierski (60′ Mitek), Stasiak (79′ Pluta), Szyc (74′ Jezierski), Bogdan – Marcin Kobierski.
Trener: Tomasz Kmiecik