Traktory z Warszawy rozjechały Sokoła

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Bronią Radom zawodnicy trzecioligowego Sokoła Aleksandrów przystępowali do konfrontacji z wiceliderem rozgrywek Ursusem Warszawa w dobrych nastrojach. Te szybko zostały zweryfikowane. Stołeczni piłkarze zagrali bardzo skutecznie i wygrali 4:1 (1:0). Trzy bramki dla Ursusa zdobył Patryk Kamiński.

Spotkanie rozpoczęło się dużo lepiej dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Sebastiana Ostrowskiego strzałem z okolic dwudziestego piątego metra pokonał Patryk Kamiński. Od tego momentu na boisku przeważali aleksandrowianie. Chwilę później dość przypadkowo piłkę w polu karnym otrzymał Michał Wrzesiński. Uderzenie skrzydłowego Sokoła zostało jednak zablokowane. W 34. minucie bardzo bliski zaskoczenia swojego własnego bramkarza był Jakub Kabala, który w niefortunny sposób przeciął dośrodkowanie Michała Wrzesińskiego. Stojący między słupkami Dominik Pusek zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny.

Po zmianie stron nadal przewagę w posiadaniu piłki mieli zielono-biali. Nie przekładała się ona jednak na okazje bramkowe. Paradoksalnie, tych więcej mieli warszawianie. W 68. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Po szybkim kontrataku lewą stroną boiska futbolówka dotarła na szósty metr do niepilnowanego Kamińskiego, który skierował ją do pustej bramki. Kilka minut później gracze Ursusa podwyższyli prowadzenie. W polu karnym aleksandrowian doskonale znalazł się Jewhen Radionow. Dwudziestopięcioletni Ukrainiec przechytrzył Ostrowskiego kierując piłkę ku bliższemu ze słupków. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu nadzieje w serca podopiecznych trenera Michała Bistuły tchnął Michał Łągiewczyk. Wprowadzony chwilę wcześniej napastnik wykorzystał świetne dogranie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Puska. Rozochoceni aleksandrowianie, dosłownie chwilę po wznowieniu gry dali zaskoczyć się po raz czwarty, a hat-tricka skompletował Kamiński.

Ursus Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki 4:1 (1:0)
Bramki: Patryk Kamiński 9, 68, 80, Jewhen Radionow 77 – Michał Łągiewczyk 78

Sokół Aleksandrów: Ostrowski – Pawlak, Bierżyński, Klepczarek, Gajewski – Wrzesiński (83’ Rogalski), Knera (71’ Zwoliński), Woźniczak, Osowski (83’ Miłosz), Obi Uche – Serwaciński (75’ Łągiewczyk).