Michał Bańczyk przesądził sprawę

Czwartoligowe derby okręgu piotrkowskiego zakończyły się wygraną KS Paradyż. Zespół Zbigniewa Podsiebierskiego pokonał w Piotrkowie miejscową Polonię 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w 78. minucie spotkania Michał Bańczyk. Tym samym paradyżanie zrewanżowali się za jesienną porażkę na własnym boisku.

W 6. kolejce rundy jesiennej Polonia rozbiła paradyżan 4:1. Była również faworytem sobotniej konfrontacji. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła spodziewanych emocji. Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, ale podopieczni Zbigniewa Podsiebierskiego nie pozwalali na to. Obie drużyny stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Polonia mogła objąć prowadzenie po szybkiej akcji prawą stroną boiska Dariusza Kukułki. Dośrodkowania nie przeciął jednak w polu karnym nadbiegający Mariusz Zaor. Paradyż odpowiedział groźnym strzałem Mariusza Koćmina.

Początek drugiej części gry zdecydowanie należał do Polonii. W 55. minucie po zamieszaniu podbramkowym żaden z graczy gospodarzy nie potrafił wbić piłki do bramki. Była to zdecydowanie najlepsza sytuacja dla drużyny Roberta Grzesiuka. Zemściło to się na dwanaście minut przed końcem meczu. W polu karnym przytomnie zachował się Michał Bańczyk i precyzyjnym strzałem pokonał Filipa Błażejewskiego.

Polonia Piotrków – KS Paradyż 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Bańczyk 78

Polonia: Błażejewski – Polit ż, Batata, Grzybowski ż, Kukułka (51′ Stęborowski) – Kowalczyk, Gul, Iwańczuk (80′ Wrona), Paprocki, Zaor – Malicki ż (71′ Dura).

KS Paradyż: Jędrzejewski – Majsak, Łukasik, Telus, Majewski – Kalinowski ż, Jura (77′ Śliwka), Berc (89′ Łubowski), Gambka (61′ Bańczyk), Kos – Koćmin.