CLJ: Szczęśliwe zwycięstwo Bełchatowa

Szczęśliwe zwycięstwo w niedzielnym meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych odnieśli piłkarze GKS Bełchatów. Brunatni wygrali na wyjeździe z Wisłą Puławy 3:2 (1:0). Bełchatowianie zwycięskiego gola strzelili w samej końcówce dzięki trafieniu Tomasza Kolusa.

Spotkanie w Puławach miało dwa oblicza. W pierwszym z nich zdecydowana przewaga należała do młodych piłkarzy GKS. Bełchatowianie udokumentowali to bramką Krystiana Pałczyńskiego, a w drugiej połowie golem Marcina Rakowskiego. Od tego momentu sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Kiedy wszyscy myśleli, że pojedynek zakończy się podziałem punktów zwycięskiego gola w 88. minucie strzelił Tomasz Kolus. Bliski urwania punktów Koronie Kielce był Łódzki Klub Sportowy. Podopieczni trenera Marcina Pyrdoła w 75. minucie po strzale Przemysława Nawrockiego remisowali 1:1, ale w doliczonym czasie gry goście zdołali zdobyć zwycięskiego gola po pewnie wykorzystanym rzucie karnym.

W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych obie nasze drużyny poniosły porażki na własnych boiskach. GKS Bełchatów przegrał 0:4 z Jagiellonią Białystok, a w Łodzi UKS SMS uległ Olimpii Elbląg 0:1.