Rafał Serwaciński uratował remis

Po emocjonującym meczu zawodnicy Sokoła Aleksandrów zremisowali na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 2:2 (1:1) w spotkaniu 30. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Dzięki zdobytemu punktowi aleksandrowianie przybliżyli się do zapewnienia sobie utrzymania w trzecioligowych rozgrywkach. Obie bramki dla Sokoła strzelił Rafał Serwaciński.

Początek spotkania ułożył się rewelacyjnie dla gospodarzy, którzy już w pierwszej akcji objęli prowadzenie. Piłkę do bramki strzeżonej przez Sebastiana Ostrowskiego skierował Konrad Rudnicki. Chwilę później powinno być już 2:0, lecz Łukasz Kominiak nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. W międzyczasie aleksandrowianie odpowiedzieli uderzeniem głową Mateusza Stępnia, piłkę bez problemu złapał jednak Paweł Młodziński. W 20. minucie precyzji nie zabrakło natomiast Rafałowi Serwacińskiemu, który celnym strzałem wykończył wrzutkę Michała Wrzesińskiego. Po wyrównującym golu na boisku przeważać zaczęli aleksandrowianie. Bardzo bliski wyprowadzenia zielono-białych na prowadzenie był Łukasz Chojecki, który otrzymawszy futbolówkę od Samuela Obi Uche, trafił w słupek, a dobitka Serwacińskiego została wybita z linii bramkowej. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra dobrym uderzeniem popisał się Przemysław Woźniczak, jednak jeszcze lepszą robinsonadę zaprezentował Młodziński.

Po zmianie stron tempo spotkania nieco siadło, a gra wyrównała się. Kwadrans po wznowieniu na strzał z dystansu zdecydował się Chojecki. Nieprzyjemne uderzenie skozłowało tuż przed golkiperem Pilicy i ten musiał interweniować „na raty”. Chwilę później Młodzińskiego pokonać próbowali Obi Uche oraz Woźniczak. Obaj bezskutecznie. Białobrzeżanie nie pozostawali dłużni. Formę Ostrowskiego sprawdził Marcin Rawski, ale bramkarz Sokoła wyszedł obronną ręką. W 72. minucie po kontrowersyjnej decyzji arbitra głównego Pilicę na prowadzenie wyprowadził Zbigniew Obłuski. Aleksandrowianie nie podłamali się i ponownie rzucili się do odrabiania strat. Wysiłek zielono-białych został nagrodzony, a na listę strzelców ponownie wpisał się Serwaciński.

Za tydzień (sobota – 23 maja) Sokół podejmie na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Radomiaka Radom, zwycięzcę rozgrywek. Początek spotkania o godz. 17:00.

Pilica Białobrzegi – Sokół Aleksandrów 2:2 (1:1)
Bramki: Konrad Rudnicki 1, Zbigniew Obłuski 72 – Rafał Serwaciński 20,85

Sokół Aleksandrów: Ostrowski – Gajewski (60’ Zwoliński ż), Woźniczak, Bierżyński, Pawlak – Wrzesiński (87’ Łągiewczyk), Knera ż (75’ Pękała), Stępień, Chojecki ż – Obi Uche, Serwaciński.