Wawszczak z rogu jak Kazimierz Deyna

Sześć bramek obejrzeli kibice w meczu 22. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej pomiędzy Omegą II Kleszczów i Świtem Kamieńsk. Trzy punkty dopisali do swojego dorobku goście, którzy pokonali drużynę Marcina Zimocha 4:2 (1:0). Ozdobą spotkania była bramka Mateusza Wawszczaka zdobyta bezpośrednio z rzutu rożnego.

Pierwsza część meczu nie przyniosła wielkich emocji. Grający z wiatrem Świt częściej zagrażał bramce bronionej przez Piotra Janeczka, ale nie potrafił swojej przewagi zamienić na gole. W 36. minucie rzut rożny wykonywał Mateusz Wawszczak. Defensor Świtu idealnie zakręcił futbolówkę, która wpadła do siatki. Piękna bramka ustaliła wynik pierwszej połowy.

DSCF8102Znacznie więcej działo się po przerwie. W 58. minucie na strzał z półdystansu zdecydował się Szymon Sowiński, a zasłonięty bramkarz Omegi II był bezradny. Cień nadziei gospodarzom na korzystny wynik dał Adrian Ociepa. Wprowadzony w przerwie na boisko gracz wykorzystał błąd obrony Świtu i strzelił kontaktowego gola. Zespół z Kamieńska ma w swoim składzie doświadczonych graczy i to oni przesądzili o wyniku. Gola na 3:1 precyzyjnym strzałem zdobył kapitan Świtu Jarosław Bąkowicz, a chwilę później Janeczka pokonał Szymon Błachowicz. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze bramką Marcina Sobczaka i spotkanie zakończyło się wygraną Świtu 4:2.

Omega II Kleszczów – Świt Kamieńsk 2:4 (0:1)
(Adrian Ociepa 70, Marcin Sobczak 86 – Mateusz Wawszczak 36, Szymon Sowiński 58, Jarosław Bąkowicz 81, Szymon Błachowicz 83)

Omega II: Piotr Janeczek – Łukasz Roczek, Gasik (46′ Baryła), Mateusz Janeczek ż, Barański – Tomesz, Mateusz Roczek, Belica (86′ Frączyk), Krawczykowski (46′ Ociepa), Radziejewski (75′ Sobczak) – Kowalski.
Trener: Marcin Zimoch

Świt Kamieńsk: Ogrodnik – Wawszczak, Ozga (86′ Lenart), Stępień, Kuliberda – Błachowicz (89′ Witalewski), Tomasz Bąkowicz ż, Danielski (82′ Tkacz), Sowiński, Olejnik – Jarosław Bąkowicz
Trener (grający): Przemysław Olejnik

Sędziował: Tomasz Haładaj. Widzów: 50