Dwa różne oblicza ŁKS i Pelikana

ŁKS Łódź po raz kolejny nie potrafił utrzymać na własnym boisku dwubramkowej przewagi i zremisował z Pelikanem Łowicz 2:2 (2:0) w meczu 28. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Do przerwy podopieczni Marka Chojnackiego prowadzili po bramkach Marcina Zimonia i Adama Patory. W drugiej połowie dwa gole zdobyli goście i mecz zakończył się remisem.

Kibice jeszcze dobrze nie zdążyli zasiąść na swoich miejscach a ŁKS już prowadził. W 3. minucie sprytnym strzałem głową gola zdobył Marcin Zimoń. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Adam Patora. Po zmianie stron łodzianie oddali nieoczekiwanie inicjatywę. Pelikan bezlitośnie to wykorzystał. W 62. minucie Michała Kołbę pokonał Michał Fabijański, a do remisu doprowadził w 80. minucie Tomasz Dąbrowski. Tym samym łodzianie powtórzyli sytuację z meczu z Lechią Tomaszów. Wtedy również wygrywali dwoma trafieniami (4:2) aby ostatecznie podzielić się z rywalem punktami.

ŁKS Łódź – Pelikan Łowicz 2:2 (2:0)
Bramki: Marcin Zimoń 5, Adam Patora 35 – Michał Fabijański 62, Tomasz Dąbrowski 80

ŁKS: Kołba – Filipiak, Sierant, Ślęzak, Golański – Sarafiński (76′ Głowiński), Kowalski (68′ Różycki), Bujalski, Zimoń, Rodrigo – Patora (87′ Cupriak).
Trener: Marek Chojnacki

Pelikan: Dawid – Wawrzyński, Nowak ż, Żółtowski, Broniarek – Konrad Kowalczyk, Kosiorek (46′ Bończak, 76′ Dąbrowski ż), Skupiński, Fabijański – Narożnik, Robert Kowalczyk (90′ Panek).
Trener: Bogdan Jóźwiak