Szczęśliwa wygrana Zjednoczonych

Pięć wygranych gości i jedno zwycięstwo gospodarzy. Takie rozstrzygnięcia przyniosła 22. kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej. Jedyny sukces drużyny grającej na własnym boisku to triumf lidera tabeli. Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali LKS Lubochnia 2:1 (1:1), a o wygranej zespołu Edwarda Cecota zdecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry.

Zjednoczeni wyjątkowo zagrali nie w Emilinie lecz na boisku za Halą Widowiskowo-Sportową w Bełchatowie. Wygrana drużynie United nie przyszła łatwo. To LKS Lubochnia objął prowadzenie po trafieniu Kacpra Rakowskiego. Przed przerwą wyrównał Kamil Kowalczyk. Decydująca bramka padła na kilkanaście sekund przed końcem meczu. Strzelił ją Konrad Niedzielski. Dzięki temu Zjednoczeni przystąpią do szlagierowego spotkania w Wolborzu (sobota – 23 maja, 17:00) z pierwszego miejsca w tabeli.

Pozostałe spotkania w tej kolejce przyniosły wygrane gościom. Szczerbiec Wolbórz pewnie pokonał Start Niechcice 3:0 zdobywając wszystkie bramki w drugiej połowie. Arcyważną wygraną odniósł dzielnie walczący LKS Mierzyn. Drużyna Tomasza Fiszera otrząsnęła się po przegranej z Ceramiką Opoczno i przywiozła trzy punkty ze spotkania z KS Poświętne. Niespodzianką zakończył się mecz w Niewiadowie gdzie miejscowa Stal przegrała z niżej notowanym Gerlachem Drzewica 0:1.

Start Niechcice – Szczerbiec Wolbórz 0:3 (0:0)
(Norbert Sypułek 53, 80, Mateusz Góralczyk 67)
Stal Niewiadów – Gerlach Drzewica 0:1 (0:1)
(Jakub Gulej 45)
LKS Mniszków – GUKS Gorzkowice 0:1 (0:0)
(Piotr Potęga 56)
Omega II Kleszczów – Świt Kamieńsk 2:4 (0:1)
(Adrian Ociepa 70, Marcin Sobczak 86 – Mateusz Wawszczak 36, Szymon Sowiński 58, Jarosław Bąkowicz 81, Szymon Błachowicz 83)
KS Poświętne – LKS Mierzyn 0:2 (0:0)
(Mateusz Marosek 61, Bartosz Turniak 89)
Zjednoczeni Gmina Bełchatów – LKS Lubochnia 2:1 (1:1)
(Kamil Kowalczyk 40, Konrad Niedzielski 90+2 – Kacper Rakowski 29)
Ceramika Opoczno – Concordia Piotrków 3:0 – walkower, goście wycofali się z rozgrywek