Piechna zawieszony na cztery mecze

Grzegorz Piechna, który niedawno wznowił piłkarską karierę w barwach Ceramiki Opoczno (piotrkowska klasa okręgowa), będzie musiał pauzować w czterech spotkaniach ligowych. To kara za zachowanie byłego reprezentanta Polski w czasie meczu z LKS Mierzyn (wygranego przez Ceramikę 5:2).

Piechna strzelił w tym spotkaniu dwa gole, a następnie obejrzał dwie żółte kartki i jeszcze przed końcem pierwszej połowy musiał opuścić boisko. Po zejściu z placu gry nadal miał duże pretensje do sędziów i to właśnie zachowanie opisane zostało w meczowym protokole. Wydział Dyscypliny OZPN ukarał zawodnika karę 4 meczów dyskwalifikacji. Oznacza to, że w tym sezonie byłego króla strzelców Ekstraklasy raczej już na boisku nie zobaczymy. Zawodnik może odwołać się po odbyciu połowy kary, ale do wniosku będą musieli się jeszcze przychylić członkowie WD OZPN Piotrków.