Futbolowy koncert Lechii Tomaszów

Na taki mecz kibice Lechii Tomaszów czekali od dawna. Podopieczni Dariusza Rogulskiego nie dali żadnych szans rezerwom Legii Warszawa w spotkaniu 31.kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Rozbili rywala aż 5:1 (2:1), a głównym aktorem widowiska był strzelec trzech bramek Marcin Mirecki. Po jego akcjach ręce same składały się do oklasków.

Filigranowy gracz Lechii momentami sprawiał wrażenie jakby grał w zupełnie innej lidze niż rywale. Już w 2. minucie odebrał piłkę gościom, na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał żadnych szans golkiperowi Legii II. W 27. minucie kibice oglądali bardzo podobna akcję. Mirecki znów nabrał prędkości, kiwnął obrońców i precyzyjnym uderzeniem po ziemi podwyższył prowadzenie. Nadzieje Legii na korzystny wynik przedłużył w 37. minucie Arkadiusz Górka niespodziewanie pokonując Artura Holewińskiego. Wynik 2:1 do przerwy nie odzwierciedlał przewagi Lechii.

W drugiej połowie na boisku istniał już tylko jeden zespół. W 58. minucie znów zabłysnął Mirecki strzelając swojego trzeciego gola. Gości dobili w końcówce spotkania Jardel Muniz Cruz i Maciej Prusinowski wykorzystując świetne podanie Szymona Wiejaka.
Rzadko chwalę chłopaków, ale ten mecz naprawdę był wyjątkowy. Trudno do czegoś się przyczepić – powiedział po spotkaniu dyrektor Lechii Adam Król.

Lechia Tomaszów – Legia II Warszawa 5:1 (2:1)
Bramki: Marcin Mirecki 2, 27, 58, Jardel Muniz Cruz 86, Maciej Prusinowski 90+2 – Arkadiusz Górka 37

Lechia: Holewiński – Prusinowski, Cyran, Matuszczyk, Milczarek (88′ Dolot) – Potakowski (68′ Wiejak), Szymczak (86′ Matysiak), Żytek, Mirecki (80′ Król) – Jardel, Rozwandowicz