Szyc przesądził o wygranej Warty z Pilicą

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowała Warta Sieradz. W spotkaniu 31. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej zespół trenera Tomasza Kmiecika pokonał Pilicę Białobrzegi 1:0 (1:0), a zwycięskiego gola zdobył w 10. minucie Jarosław Szyc. Sieradzki zespół umocnił się na szóstym miejscu, a za tydzień zagra na wyjeździe z Radomiakiem.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Warta może mieć problemy z utrzymaniem w III lidze. Sieradzanie szybko jednak przezwyciężyli kryzys, zaczęli grać skutecznie, a efektem są kolejne ligowe zwycięstwa. W meczu z Pilicą Białobrzegi Warta zagrała osłabiona brakiem kilku graczy, a mimo wszystko zainkasowała trzy punkty. W 10. minucie ładnym uderzeniem z woleja popisał się Jarosław Szyc i Paweł Młodziński musiał wyjmować piłkę z bramki. Najlepszą sytuację do podwyższenia wyniku miał w pierwszej połowie Kacper Jezierski, ale minimalnie przestrzelił.

SONY DSC

W drugiej części spotkania gospodarze pilnowali bezpiecznego wyniku nie dając gościom większych szans na pokonanie Kamila Adamka. Za tydzień Wartę czeka prawdziwy egzamin. Zespół trenera Kmiecika zagra bowiem w Radomiu z przygotowującym się do spotkań barażowych o II ligę Radomiakiem Radom. Niespodzianka jak najbardziej możliwa. Sieradzan stać na przynajmniej jeden punkt.

Warta Sieradz – Pilica Białobrzegi 1:0 (1:0)
Bramka: Jarosław Szyc 10

Warta: Adamek – Bartłoszewski, Łochowski, Krymarys, Sosnowski – Piotr Kobierski, Mitek, Jezierski, Pluta (71′ Woźniak), Szyc (55′ Pietras) – Marcin Kobierski.