Polonia Piotrków wygrała w dziesiątkę

Polonia Piotrków wygrała z mistrzem jesieni Zawiszą Rzgów 2:1 (0:0) w spotkaniu 29. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze przez większą cześć tego pojedynku musieli grać w personalnym osłabieniu, ale mimo wszystko zdołali strzelić dwa gole i sięgnęli po ważny komplet punktów. Bramki dla Polonii zdobyli: Adrian Malicki i Karol Kowalczyk.

Od samego początku zdecydowana przewaga należała do beniaminka z Piotrkowa Trybunalskiego. Polonia posiadała wyraźną przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej zdobyczą bramkową. W 26. minucie za faul taktyczny na Hubercie Rechcińskim czerwoną kartką ukarany został Michał Polit i gospodarze zostali zmuszeni do gry w dziesiątkę. Od tego momentu rzgowianie częściej utrzymywali się przy piłce i do przerwy kontrolowali przebieg gry.

Druga połowa należała do podopiecznych trenera Roberta Grzesiuka. Zdobyli oni dwa pięknej urody gole. W 67. minucie po zespołowej akcji Krystiana Wawrzyńskiego zdołał pokonać Adrian Malicki. Niecały kwadrans później na 2:0 podwyższył Karol Kowalczyk. Goście w końcówce byli w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem Łukasza Wiśniewskiego.

Obydwie bramki były niesamowite, takie gole padają podczas rozgrywek Ligi Mistrzów. Drużyna pokazała, że ma charakter, ostatnie mecze przed własną publicznością nie należały do udanych, ale teraz powinno być tylko lepiej – podsumował mecz szkoleniowiec Polonii.

Polonia Piotrków – Zawisza Rzgów 2:1 (0:0)
Adrian Malicki 67, Karol Kowalczyk 79 – Łukasz Wiśniewski 85

Polonia: Błażejewski – Polit cz 26′, Grzybowski ż, Kukułka, Basiński – Krzemiński (46′ Jarzembowski), Kowalczyk, Zaor (85′ Lernacik), Paprocki, Malicki (78′ Dura) – Gul ż.

Zawisza: Wawrzyński – Madejski, Czernik, Mielczarek (80′ Sztandor), Dróżdż – Lukanović (46′ Wróblewski ż), Stępniewski (60′ Wiśniewski), Marcioch, Kaczmarkiewicz, Osiński – Rechciński ż.