Zjednoczeni Stryków zaskoczyli Mechanika

Wyjazdowe zwycięstwo 3:2 (2:1) nad spadkowiczem z III ligi łódzko-mazowieckiej Mechanikiem Radomsko odnieśli piłkarze Zjednoczonych Stryków. Podopieczni Tomasza Szcześniaka zwycięstwo zawdzięczają dobrej i konsekwentnej grze w końcówce pojedynku, w której zdołali strzelić bramkę na wagę trzech punktów.

Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla miejscowych. Już w 4. minucie drogę do siatki piłkarzy ze Strykowa znalazł Marcin Antczak. Przepięknym strzałem z połowy boiska pokonał bramkarza gości. Mechanik niezbyt długo cieszył się jednak z prowadzenia. Po kwadransie gry wyrównującego gola strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego Tomasz Lenart. Przyjezdni poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Szymona Dulę pokonał Jakub Ryplewicz.

Po zmianie stron bardzo szybko wyrównującego gola strzelił Jakub Tazbir. Przy remisie 2:2 obie drużyny mogły zmienić losy tego pojedynku. W 77. minucie na placu gry pojawił się Karol Chmielewski. Piłkarz bardzo szybko wskoczył we właściwe tory i siedem minut później odwdzięczył się golem. Jak się później okazało była to zwycięska bramka w tym pojedynku i do Strykowa Zjednoczeni wrócili z kompletem punktów.

Mechanik Radomsko – Zjednoczeni Stryków 2:3 (1:2)
Marcin Antczak 4, Jakub Tazbir 46 – Tomasz Lenart 15, Jakub Ryplewicz 39, Karol Chmielewski 85.

Mechanik: Dula – Nowak ż, Kolba, Frączyk, Lewacki – Kornacki, Antczak (60′ Żak), Michalski ż, Tazbir – Walioszczyk, Majewski (70′ Szymczyk).

Zjednoczeni: Jarocki – Majewski ż, Buchowicz, Wróblewski ż, Drogosz ż – Poddedworny (77′ Chmielewski), Lenart, Mospinek, Ryplewicz (70′ Stanisławski) – Bełdziński, Balcerek.