Włókniarz urwał punkty liderowi

Walczący o utrzymanie piłkarze Włókniarza Moszczenica zremisowali 1:1 (1:0) z liderem rozgrywek Nerem Poddębice w spotkaniu 29. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a podopieczni trenera Piotra Szarpaka długo nie mogli doprowadzić do wyrównania. Mimo straty punktów Ner zachował pierwsze miejsce w tabeli.

Niespodziewanie gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 8. minucie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Jarosława Brylikowskiego piłka skozłowała w polu karnym i tuż przy słupku wpadła do siatki. Od tego momentu Włókniarz cofnął się na własną połowę, a inicjatywę przejęli przyjezdni. Ner posiadał przewagę, ale nie potrafił przeprowadzić żadnej skutecznej akcji.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Moszczeniczanie bronili się na własnej połowie i starali się wyprowadzać kontry. Goście dążyli do wyrównania. Udało im się to dopiero w 69. minucie kiedy Piotra Ćwikłę pokonał Tomasz Bogołębski. Ostatnie dwadzieścia minut nie było porywające. Żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Włókniarz Moszczenica – Ner Poddębice 1:1 (1:0)
Jarosław Brylikowski 8 – Tomasz Bogołębski 69

Włókniarz: Ćwikła – Wiktor (74′ Domański), Godala (84′ Sobala), Stańczyk, Jagiełło – J. Brylikowski (80′ M. Brylikowski), Janiec ż, Świątek, Staniaszek – Adamek (88′ Wybodeł), Olejnik.

Ner: Marciniak – Tonn, Gniadzik, Dopierała, Owczarek – Pabjańczyk, Bogołębski ż, Woźniak, Stasiak (46′ Jarczewski) – Kubiak, Rachubiński (85′ Świątkiewicz).