Barwil-Omega z kolejnym tytułem

Barwil-Omega kolejny raz triumfował w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Piotrkowie, które od kilkunastu lat organizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji. W najważniejszym meczu całego sezonu wielokrotny triumfator rozgrywek okazał się lepszy od zespołu Bieniek-Prym 2:1 (1:1).

Barwilowi-Omedze do zdobycia kolejnego tytułu potrzebny był remis z odwiecznym rywalem gdyż miał trzy punkty przewagi. Bieniek-Prym potrzebował wygranej i to właśnie on jako pierwszy strzelił bramkę. Kilka minut przed przerwą wyrównał Mariusz Cieślik, a w drugiej połowie decydującego gola strzelił Przemysław Szulc. Barwil-Omega dzięki temu wygrał rozgrywki, drugie miejsce zajął Bieniek-Prym, a trzecie PEUK-Roka.

Przed rewanżową rundą traciliśmy kilka punktów do pierwszego miejsca. Wiosna należała jednak do nas i to my cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Tworzymy jeden zespół od wielu lat i mimo, że upływają kolejne sezony to nadal wygrywanie sprawie nam ogromną radość – mówił po zakończonym spotkaniu Wojciech Robaszek, zawodnik Barwilu-Omegi.

Królem strzelców ligi został Ireneusz Komar (Bieniek-Prym), zdobywca 21 bramek, a najlepszym bramkarzem jego kolega z drużyny Krzysztof Szczukocki.

Kolejny sezon ALPN rozpocznie się jesienią. Wcześniej piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje nocny turniej, który planowany jest 31 lipca na obiektach przy ulicy Żwirki w Piotrkowie. Zawody rozpoczną się o 20:00, a organizatorzy już przyjmują zgłoszenia. Kontaktować można się mailowo: d.laskowski@osirpt.pl.