Zwycięski koniec Polonii Piotrków

Polonia Piotrków pokonała przed własną publicznością Zawiszę Pajęczno 3:2 (1:1) w spotkaniu kończącym sezon IV ligi łódzkiej. Dzięki wygranej podopieczni trenera Roberta Grzesiuka zajęli czwarte miejsce w końcowej tabeli. Ozdobą spotkania był piękny gol Sergio Bataty. W końcówce meczu nerwowo nie wytrzymali działacze gości.

Od pierwszego gwizdka sędziego wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze. W 8. minucie w sytuacji sam na sam Mariusz Zaor przegrał pojedynek z Patrykiem Smolarzem, który wybił piłkę na rzut rożny. Świetną centrą z rogu popisał się Michał Grzybowski, a futbolówkę skierował do siatki Michał Polit. Polonia mogła pójść za ciosem, ale pod bramką gości brakowało skuteczności. W 31. minucie padło nieoczekiwane wyrównanie. Błąd obrony gospodarzy wykorzystał Bartłomiej Piłatowski i do szatni obie drużyny zeszły przy remisie 1:1.

DSCF8706Po wznowieniu gry pierwsi zaatakowali goście. Piłatowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Błażejewskim. Bramkarz Polonii odbił piłkę, która ponownie trafiła pod nogi napastnika Zawiszy. Ten zdołał trafić jednak tylko w słupek. Odpowiedź Polonii była skuteczniejsza. Na indywidualny wypad zdecydował się świetnie dysponowany tego dnia Sergio Batata. Doświadczony gracz zdecydował się na strzał z 20 metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Piękny gol, po którym ręce same składały się do oklasków. Niespełna kwadrans później Polonia podwyższyła prowadzenie. Znakomite dogranie Jakuba Paprockiego wykorzystał Mariusz Zaor i Smolarz zmuszony był po raz trzeci wyjmować piłkę z bramki. Zawisza nie poddał się i walczył do końca. Na siedem minut przed końcem Piłatowski strzelił kontaktowego gola. Chwilę później nie wytrzymała ławka rezerwowych gości, która nie mogła pogodzić się z decyzją arbitra. Kierownik klubu Jacek Wesołowski i kierownik drużyny Robert Brożyna odesłani zostali przez sędziego z ławki za wulgarne wyzwiska kierowane szczególnie w stronę jednego z asystentów. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Polonia pokonała Zawiszę 3:2 (1:1).

Polonia Piotrków – Zawisza Pajęczno 3:2 (1:1)
Bramki: Michał Polit 8, Sergio Batata 50, Mariusz Zaor 63 – Bartłomiej Piłatowski 31, 83

Polonia: Błażejewski – Kukułka, Batata, Polit, Grzybowski (46′ Basiński ż) – Zaor (90′ Tomasz Wrona), Szymor, Kowalczyk ż, Gul (82′ Iwańczuk), Paprocki – Dura (70′ Lenarcik ż).
Trener: Robert Grzesiuk

Zawisza: Smolarz – Okrzesik, Pałyska, Wilkoszewski, Staszczyk – Dymek, Leszczyk ż, Piekielny, Piłatowski, Góra – Romański (80′ Krężel).
Trener: Wiesław Mak

Czerwonymi kartkami ukarani zostali także kierownik klubu z Pajęczna Jacek Wesołowski oraz kierownik drużyny Robert Brożyna. Obaj głośno i w sposób wulgarny (słowa nie nadają się do zacytowania) krytykowali pracę sędziów i zostali usunięci z ławki rezerwowych w 83. minucie.

Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Widzów: 200